Moment uzyskania dyplomu kończy wiele lat edukacji na uczelni wyższej. Gdy mamy dokument w ręce, możemy starać się  pracę w wyuczonym zawodzie, a sam dyplom przedstawić przyszłemu pracodawcy. Aby dokument dobrze się prezentował, warto zadbać o profesjonalne zdjęcie do dyplomu.

W naszym serwisie znajdziesz listę sprawdzonych i renomowanych zakładów fotograficznych w Lublinie, w których wykonasz zdjęcie do pracy dyplomowej zgodne ze standardami Twojej uczelni. U nas bez problemu znajdziesz fotografa w pobliżu miejsca zamieszkania, dzięki czemu nie będziesz szukać punktu foto po całym mieście. Jeśli zamówisz usługę online, możesz też liczyć na atrakcyjne zniżki.

Zdjęcie do pracy magisterskiej i innych – jakie są wymagania?

Uczelnie mogą mieć zróżnicowane wymagania, jeśli chodzi o zdjęcia do poszczególnych dokumentów. Zdarza się, że zdjęcie do pracy licencjackiej czy zdjęcie do pracy inżynierskiej musi być w formacie 4,5 na 6,5 cm, a już zdjęcie do pracy doktorskiej ma standardowy format 3,5 na 4,5 cm. Aby mieć pewność, że dostarczysz zdjęcie we właściwym formacie, warto wybrać się do dziekanatu na uczelni i sprawdzić wszystkie zasady dotyczące składania dokumentów.

Jak przygotować się do zdjęcia?

Uczelnie najczęściej mają wymagania jedynie odnośnie formatu zdjęcia, nie ma natomiast żadnych wytycznych dotyczących ubioru. Warto jednak pamiętać, że zdjęcie do dyplomu jest częścią naszego profesjonalnego wizerunku, na pewno nie powinno więc być przypadkowe. U fotografa wykonasz dobrej jakości zdjęcie na jasnym tle i warunkach studia fotograficznego, a więc o odpowiedniej jasności czy ostrości. Warto ubrać się elegancko i schludnie, a także zadbać o właściwe uczesanie, dodatki, a w przypadku pań także o lekki, niezbyt widoczny makijaż. Zdjęcia w punktach foto wykonywane są na jasnym tle. Dobrze jest wiec wybrać ciemniejsze ubranie, aby nie zlewać się z tłem.

Zdjęcie dyplomowe wieńczące naukę na uczelni wyższej powinno być jak najbardziej aktualne i przedstawiać taki nasz wizerunek, jak faktycznie wyglądamy. Nienajlepszym pomysłem jest dostarczanie zdjęcia z legitymacji studenckiej czy ze świadectwa maturalnego sprzed kilku lat.

Dobrze jest załączyć do dyplomu aktualne zdjęcie, tj. takie, które wykonano w ciągu ostatnich 4-6 miesięcy. Fotografia z pierwszego roku studiów raczej nie odzwierciedli wielu lat ciężkiej pracy, której finałem jest uzyskanie dyplomu.