Otrzymanie prawa jazdy to ostatni etap na drodze do bycia kierowcą. Dokument otrzymują osoby, które pozytywnie zaliczą egzamin państwowy. Aby dostać dokument, trzeba odpowiednio wcześniej dostarczyć zdjęcie do prawa jazdy, które powinno być wykonane zgodnie z obowiązującymi standardami.

Nowe zdjęcia do prawa jazdy warto zrobić u profesjonalisty. W naszym serwisie znajdziesz listę renomowanych i doświadczonych fotografów w Lublinie, którzy wykonają zdjęcie zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Zdjęcie do prawa jazdy 2021

Przed wykonaniem zdjęcia do prawa jazdy warto poznać, jakie są obwiązujące wymogi. Zdjęcia w 2021 roku niczym nie różnią się od tych w latach ubiegłych. Osoba fotografowana musi znajdować się na jasnym tle, a jej sylwetka powinna zajmować 70-80 procent całego zdjęcia do prawa jazdy. Wymiary są standardowe: 3,5 na 4,5 cm. Podczas robienia zdjęcia osoba fotografowana powinna siedzieć frontalnie do aparatu i patrzeć prosto w obiektyw. Wyraz twarzy powinien być jak najbardziej naturalny. Zdjęcie nie może być prześwietlone, zbyt ciemne lub nieostre. To już jednak zadanie dla fotografa.

Zdjęcie w okularach czy bez

Jeśli planujesz wykonać zdjęcie do prawa jazdy, makijaż powinien być delikatny i naturalny. Warto ubrać się w sposób elegancki i stonowany. Osoby, które na co dzień lub do jazdy noszą okulary zadają sobie pytanie, czy zdjęcie do prawa jazdy musi być w okularach. W rzeczywistości jednak nie ma takiej potrzeby i jest to dowolny wybór osoby fotografowanej.

Dostarczane zdjęcia do prawa jazdy – ile sztuk będzie potrzebnych?

Aby wyrobić dokument po zdanym egzaminie, należy dostarczyć jedną dobrej jakości fotografię. Najlepiej, aby było to zdjęcie aktualne, robione nie wcześniej niż pół roku przed złożeniem dokumentów.

Zmiana zdjęcia do prawa jazdy – kiedy bywa potrzebna?

Zdjęcie zmieniamy wtedy, gdy wymieniamy cały dokument. Jeśli poprzedni był wyrabiany dosyć dawno, warto zrobić aktualną fotografię. O nowe prawo jazdy wnioskujemy najczęściej po jego zagubieniu lub kradzieży. Dokument trzeba tez wymienić, gdy zmienimy nazwisko lub zmianie ulegnie nasze miejsce zamieszkania.