Wiza jest obowiązkowym dokumentem przy podróżowaniu do wielu krajów. Bez względu na to, czy jedziemy do pracy, na wakacje czy cel podróży jest jeszcze inny, bez wizy nie wjedziemy między innymi do Stanów Zjednoczonych, Rosji, na Białoruś, do Chin, Turcji, Indii i Wietnamu.

Aby wiza była ważna i uprawniała nas do wjazdu na terytorium konkretnego kraju, musi być zaakceptowana przez urzędników w jego ambasadzie. Do wyrobienia dokumentu potrzebne będzie odpowiednie zdjęcie do wizy. Można je wykonać w wielu zakładach fotograficznych w Lublinie. Na naszej liście znajdziesz wyłącznie sprawdzone i renomowane punkty foto, w których wykonasz zdjęcie dokładnie według wymagań.

Jak ma wyglądać zdjęcie do wizy?

Zdjęcia do wizy są bardzo różne i każdy kraj ma w tej kwestii swoje indywidualne wymagania. Jeśli planujesz podróż do kraju, w którym obowiązuje ruch wizowy, zadbaj o złożenie wniosku na dług przed planowaną podróżą. Pamiętaj jednak, że zdjęcie do wizy nie może być sprzed kilku lat – musi być jak najbardziej aktualne. Najlepiej, jeśli będzie wykonane tuż przed złożeniem wniosku, a maksymalnie pół roku wcześniej. Przy zdjęciach wizowych obowiązują takie same standardy robienia fotografii, jak w przypadku innych dokumentów. Osoba na zdjęciu musi mieć naturalny wyraz twarzy, otwarte oczy, zamknięte usta. Powinna siedzieć naprzeciwko obiektywu i patrzeć prosto w aparat.

Wymagania do wiz w poszczególnych krajach:

Zdjęcie do wizy USA – nie można mieć na nim ciemnych okularów. Fotografia może mieć delikatną białą ramkę. Format zdjęcia do wizy amerykańskiej podawany jest w calach. Zdjęcie musi mieć wymiary 2 na 2 cale, czyli kwadrat 5 na 5 cm.

Zdjęcie do wizy rosyjskiej – format fotografii jest standardowy 3,5 na 4,5 cm. Osoba na zdjęciu nie może mieć nakrycia głowy i ciemnych okularów. Zdjęcie musi być jasne, ostre i wydrukowane na dobrym papierze.

Zdjęcie do wizy białoruskiej – obowiązuje standardowy format fotografii 3,5 na 4,5 cm oraz wszystkie wymogi, jak przy zdjęciach do polskich dokumentów.

Zdjęcie do wizy indyjskiej – format zdjęcia jest standardowy 3,5 na 4,5. Posiadacz wizy musi mieć przy wjeździe na terytorium Indii także paszport ważny co najmniej przez kolejne 3 miesiące.

Zdjęcie do wizy tureckiej – jest dużo większe niż w innych wizach, ma format 5 x 6 cm. Aby wjechać do Turcji, trzeba mieć również paszport ważny na co najmniej pół roku do przodu.

Zdjęcie do wizy do Chin – obowiązują standardowe wymiary, jak w przypadku polskich dokumentów: 3,5 na 4,5 cm.

Zdjęcie do wizy Wietnam – obowiązuje duża fotografia 4 x 6 cm